You are here

Skupština

Skupština PKCG

Skupština Komore:

a) donosi i usvaja:

  • statut Komore;
  • godišnji program rada Komore;
  • odluku o osnovici, stopi, načinu i rokovima plaćanja doprinosa;
  • finansijski plan Komore;
  • godišnji izvještaj o radu Komore;
  • godišnji račun Komore;
  • opšta akta kojima se uređuju organizacija i način rada Suda časti, Arbitražnog suda pri Privrednoj komori Crne Gore i postupak u stvarima iz njihove nadležnosti;
  • kodekse, posebne uzanse i druga pravila ponašanja;
  • Poslovnik o radu Skupštine;
  • druga akta Komore u skladu sa Zakonom i Statutom;

b) utvrđuje stavove i daje smjernice za rad nadležnih organa Komore u oblasti ekonomskog razvoja i privrednog sistema, kao i za unapređenje ekonomskih odnosa sa inostranstvom;

c) bira članove Upravnog odbora, Nadzornog odbora, Predsjednika Komore, potpredsjednike Komore i generalnog sekretara Komore.

Assembly

  1. Vojo Banović, Predsjednik, Jadroagent Bar , Udruženje špeditera
  2. Hasan Ramović, Zamjenik predsjednika, Put-Gross , Udruženje trgovine
  3. Aleksandar Radulović, Montex - elektronika , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  4. Ana Perišić, Sato , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  5. Andrija Čađenović, Čistoća d.o.o. Podgorica , Udruženje komunalne privrede
  6. Andrija Pešić, Hotels Group Montenegro Stars , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  7. Boris Rašković, Water Group , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  8. Božidar Jokić, Agro Mont , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  9. Danko Jevrić, Art Beton CO , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  10. Darko Globarević, Zetatrans , Udruženje špeditera
  11. Darko Krivokapić, Elektroprivreda Crne Gore , Udruženje energetike i rudarstva
  12. Deda Đelović, Luka Bar , Udruženje saobraćaja
  13. Dino Redžepagić, NLB banka , Banking
  14. Dojčin Bojanić, Zetagradnja , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  15. Dragan Nikolić, Jugopetrol , Udruženje energetike i rudarstva
  16. Draženka Lukovac, Uniprom KAP , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  17. Fikret Ahmetović, FIDH , Udruženje saobraćaja
  18. Filip Makrid, Vodovod i kanalizacija , Udruženje komunalne privrede
  19. Ilija Radulović, Ing-Invest , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  20. Ivan Karadžić, Mercator-CG , Udruženje trgovine
  21. Ivan Mijušković, Interproduct , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  22. Jovan Kaluđerović, Zrnožit , Udruženje saobraćaja
  23. Jovan Lekić, Nall International , Udruženje trgovine
  24. Ljudmila Popović Kavaja, Telenor d.o.o. , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  25. Luka Bulatović, Explorer , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  26. Marko Škrelja , Giovanni Trade , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  27. Milan Bulatović, Vodovod "Bistrica" , Udruženje komunalne privrede
  28. Milan Marić, S&T-Crna Gora , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  29. Mile Gujić, Normal Company , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  30. Milorad Potpara, Deljevina , Woodworking Industry
  31. Miloš Miketić, Addiko Bank , Banking
  32. Milovan Gojković, Polimlje , Woodworking Industry
  33. Milutin Đuranović, Šimšić-Montmilk , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  34. Nemanja Nikolić, UTIP "Crna Gora" Podgorica , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  35. Nikola Kovačević, Mezon , Udruženje energetike i rudarstva
  36. Olivera Doklestić, Vodovod i kanalizacija Herceg Novi , Udruženje komunalne privrede
  37. Petar Vraneš, Gradir Montenegro , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  38. Petar Vujošević, Grawe neživotno osiguranje , Banking
  39. Radoman Burić, Ralex RRB , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  40. Radoš Lacman, Uniprom - metali , Udruženje energetike i rudarstva
  41. Ranko Jovović, Komisija za tržište kapitala , Banking
  42. Ranko Jovović, Comp - Comerc , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  43. Ranko Nikolić, Institut za crnu metalurgiju , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  44. Saša Bakoč, Grafo Group , Woodworking Industry
  45. Snežana Perović, Hemomont , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  46. Snežana Terzić, Stadion , Udruženje špeditera
  47. Stevan Karadaglić, Kastex , Udruženje trgovine
  48. Tomo Knežević, Turističko preduzeće Lipska pećina , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  49. Vladan Lalatović, Lalatović Travel , Udruženje saobraćaja
  50. Vladan Tabaš, Čikom , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  51. Zorka Šljukić, Mljekara Srna - Šljukić co , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije

We recommend