You are here

Skupština

Skupština PKCG

Skupština Komore:

a) donosi i usvaja:

  • statut Komore;
  • godišnji program rada Komore;
  • odluku o osnovici, stopi, načinu i rokovima plaćanja doprinosa;
  • finansijski plan Komore;
  • godišnji izvještaj o radu Komore;
  • godišnji račun Komore;
  • opšta akta kojima se uređuju organizacija i način rada Suda časti, Arbitražnog suda pri Privrednoj komori Crne Gore i postupak u stvarima iz njihove nadležnosti;
  • kodekse, posebne uzanse i druga pravila ponašanja;
  • Poslovnik o radu Skupštine;
  • druga akta Komore u skladu sa Zakonom i Statutom;

b) utvrđuje stavove i daje smjernice za rad nadležnih organa Komore u oblasti ekonomskog razvoja i privrednog sistema, kao i za unapređenje ekonomskih odnosa sa inostranstvom;

c) bira članove Upravnog odbora, Nadzornog odbora, Predsjednika Komore, potpredsjednike Komore i generalnog sekretara Komore.

Assembly

  1. Vojo Banović, Predsjednik, Jadroagent Bar , Udruženje špeditera
  2. Luka Jovanović, Zamjenik predsjednika, Elektroprivreda Crne Gore , Udruženje energetike i rudarstva
  3. Aleksandar Radulović, Montex - elektronika , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  4. Andrija Čađenović, Čistoća
  5. Boris Rašković, Water Group , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  6. Božidar Jokić, Agro Mont , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  7. Danko Jevrić, Art Beton CO , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  8. Darko Globarević, Zetatrans , Udruženje špeditera
  9. Darko Krivokapić, Elektroprivreda Crne Gore
  10. Deda Đelović, Luka Bar , Udruženje saobraćaja
  11. Dojčin Bojanić, Zetagradnja , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  12. Dragan Mijović, Kombinat aluminijuma , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  13. Dragan Nikolić, Jugopetrol , Udruženje energetike i rudarstva
  14. Filip Makrid, Vodovod i kanalizacija
  15. Hasan Ramović, Put-Gross , Udruženje trgovine
  16. Ilija Radulović, Ing-Invest , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  17. Ivan Karadžić, Mercator-CG , Udruženje trgovine
  18. Ivan Mijušković, Interproduct , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  19. Jovan Kaluđerović, Zrnožit , Udruženje saobraćaja
  20. Jovan Lekić, Nall International , Udruženje trgovine
  21. Ljubiša Ćurčić, Željeznička Infrastruktura Crne Gore , Udruženje saobraćaja
  22. Ljudmila Popović Kavaja, Telenor d.o.o. , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  23. Luka Bulatović, Explorer
  24. Marko Škrelja , Giovanni Trade , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  25. Milan Bulatović, Vodovod "Bistrica"
  26. Milan Marić, S&T-Crna Gora
  27. Mile Gujić, Normal Company , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  28. Milorad Potpara, Deljevina , Woodworking Industry
  29. Miloš Miketić, Addiko Bank , Banking
  30. Miloš Popović, Skijališta Crne Gore , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  31. Milovan Gojković, Polimlje , Woodworking Industry
  32. Milovan Gojković, Polimlje , Woodworking Industry
  33. Milutin Đuranović, Šimšić-Montmilk , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  34. Nemanja Nikolić, UTIP "Crna Gora" Podgorica , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  35. Olivera Doklestić, Vodovod i kanalizacija Herceg Novi
  36. Petar Vraneš, Gradir Montenegro
  37. Petar Vujošević, Swiss osiguranje , Banking
  38. Radoman Burić, Ralex RRB , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  39. Radovan Radulović, Montenomaks Control & Logistics , Udruženje špeditera
  40. Rajko Malović, Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  41. Ranko Jovović, Comp - Comerc , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  42. Ranko Jovović, Komisija za hartije od vrijednosti , Banking
  43. Ranko Nikolić, Institut za crnu metalurgiju , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  44. Samo Jovićević, Podgorička banka , Banking
  45. Saša Bakoč, Grafo Group , Woodworking Industry
  46. Snežana Perović, Hemomont , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  47. Stevan Karadaglić, Kastex , Udruženje trgovine
  48. Vladan Tabaš, Čikom , Upravni odbor
  49. Živko Banjević, Montenegro Airlines , Udruženje saobraćaja
  50. Zoran Gospić, Rudnik uglja Pljevlja , Udruženje energetike i rudarstva
  51. Zorka Šljukić, Mljekara Srna - Šljukić co , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije

We recommend