Sajmovi - prilika za predstavljanje privrede

08/09/2016

Prezentovanje potencijala, kako državnih, tako i pojedinačnih privrednih, kroz sajamske nastupe, jedna je od aktivnosti Privredne komore Crne Gore kojim se promoviše ponuda i neposredno doprinosi poslovnom povezivanju i prodaji domaćih proizvoda i usluga.

Pored informativnog predstavljanja privrede na domaćem, Jadranskom sajmu u Budvi, Komora organizuje zajedničke nastupe zainteresovanih privrednih subjekata na sajamskim manifestacijama drugih zemalja, čime se znatno smanjuju troškovi i koriste potencijali partnerskih komora u zemljama domaćinima.

Ukoliko privreda iskaže interesovanje, u ovoj godini predstoji organizovanje nastupa na sljedećim sajmovima:

- Priština, 28. septembar-1. oktobar: Sajam poljoprivrednih i agroindustrijskih proizvoda. Tada je moguće da bude organizovan poslovni forum i B2B sa ovom zemljom,

- Zaječar, 30. septembar-1. oktobar: 5. Međunarodni Sajam „Zdravo-domaće- prirodno”, 1. Sajam turizma i 2. Sajam finansiranja. Uz besplatan izlagački prostor nude se i mogućnost audio-video prezentacije. Prostor i oprema za prezentacije su takođe obezbjeđeni,

- Zenica, 4.-8. oktobar: 23. Generalni BH sajam “ZEPS”,

- Tirana, 24.-28. novembar: Međunarodni sajam KLIK EXPO.

Za pojedine od ovih sajamskih manifestacija već su prispjele prijave. Imajući u vidu veoma kratke rokove za organizaciju, pozivamo zainteresovane privredne subjekte da se hitno jave.

Komora će, ukoliko privreda saopšti interesovanje, objediniti nastup crnogorskih preduzeća i na sajmovima koje podržavaju diplomatsko konzularna predstavništva naše i zemalja organizatora. Stoga, pozivamo domaće kompanije da razmotre mogućnost učestvovanja i na sljedećim sajmovima:

- Bratislava, Slovačka, 3. novembar 2016. Organizator Agencija za investicije i trgovinu Slovačke. Fokus je na automobilskoj industriji,

- Baku, Azerbejdžan, 22.-24. novembar 2016: Sajam nekretnina i investicija,

- Dubai, Ujedinjeni Arapski Emirati, 26. februar-2. mart 2017.godine: Sajam hrane.

Kontakt: Katarina Gojković; e-mail: ksekulic@pkcg.org; tel: 020 231 006