Radovanović član Borda direktora EUROCHAMBRES-a

05/09/2019

Generalni sekretar Privredne komore Crne Gore Pavle D. Radovanović izabran je 5. septembra 2019. za člana Borda direktora EUROCHAMBRES-a u mandatu za 2020. godinu.

To je odlučeno u Kijevu, na sastanku Predsjedništva ove međunarodne komorske asocijacije.

Domaćin sastanka pridruženih i dopisnih članova EUROCHAMBRES-a bila je Privredna komore Ukrajine.

Uvodna izlaganja imali su Christoph Leitl, predsjednik EUROCHAMBRES-a, Rifat Hisarcıklıoğlu, potpredsjednik ove asocijacije i Gennadiy Chyzhykov, predsjednik Privredne komore Ukrajine.

EUROCHAMBRES, sa preko 46 članica (42 nacionalna udruženja privrednih komora i dvije transnacionalne komorske organizacije), predstavlja više od 20 miliona preduzeća i evropsku mrežu od 1700 regionalnih i lokalnih komora.