08/10/2020

Privredna komora Crne Gore u saradnji Sekretarijatom za preduzetništvo Glavnog grada Podgorice, organizovaće okrugli sto u srijedu 14. oktobra 2020. godine, sa početkom u 10 časova, u prostorijama Privredne komore Crne Gore (Novaka Miloševa 29/II, Podgorica, na temu: Dan otvorenih vrata - Programi podrške Sekretarijata za preduzetništvo Glavnog grada preduzetnicima Podgorice.

Manifestacija se organizuje u cilju informisanja privrednika iz Podgorice o programima podrške Sekretarijata za preduzetništvo Glavnog grada preduzetnicima. Na skupu će biti prezentovan prikaz  odluka koje je Sekretarijat donio u prethodnom periodu, kao i projekti podrške preduzetnicima i start-up-ovima, programi podsticanja ženskom preduzetništvu, kreditiranje programa u poljoprivredi i kreditiranje programa u preduzetništvu i projekat “Stara varoš”.

U okviru Dana otvorenih vrata privrednicima će se obratiti Kemal Grbović, sekretar Sekretarijata za preduzetništvo Glavnog grada Podgorice, Enis Ljuljanović, pomoćnik sekretara, Mirjana Perović, šef sektora za preduzetništvo i poljoprivredu, Petar Nuculović, šef odjeljenja za poljoprivredu i Danijela Radeč, šef odeljenja za preduzetništvo.

U cilju uspješne realizacije događaja i zbog ograničenog broja mjesta, molimo da blagovremeno odredite predstavnike iz vašeg preduzeća, pri čemu će pravo prvenstva učešća biti prema redosljedu prijavljanja.

Cijeneći da ćete prepoznati značaj ove teme, prisustvo možete potvrditi popunjavanjem prijave preko LINK-a, najkasnije do utorka 13.10.2020. godine. Telefon za informacije je: 020 230 446.

Agenda:

9:45 – 10:00

10:00 – 10:20

Pozdravna riječ

Mladen Perazić, direktor Sektora za obrazovanje i kvalitet Privredne komore Crne Gore

Kemal Grbović, sekretar Sekretarijata za preduzetništvo Glavnog grada Podgorica

10:20 – 10:30

Prezentacija bazičnih Odluka koje je Sekretarijat donio u prethodnom periodu,

• Odluke o biznis zonama
  • Odluke o izdavanju u zakup poljoprivrednog zemljišta;

Kemal Grbović, sekretar Sekretarijata za preduzetništvo Glavnog grada Podgorica

10:30 – 10:50

Prezentacija IPA projekta iz programa Crna Gora-Kosovo: “Povećanje zaposlenosti u poljoprivredi”;

Enis Ljuljanović, pomoćnik sekretara.

10:50 – 11:10

Prezentacija projekta podrške i podsticanja ženskog preduzetništva;

Mirjana Perović, šef sektora za preduzetništvo i poljoprivredu

11:10 – 11:30

Prezentacija programa kreditiranja u poljoprivredi

Petar Nuculović, šef odjeljenja za poljoprivredu