Generalna skupština ABC u Budvi

15/04/2013
Generalna skupština ABC u Budvi

U srijedu 17. aprila u Hotelu Splendid će se održati Generalna skupština Asocijacije balkanskih komora.

Na Generalnoj skupštini Asocijacije balkanskih komora (ABC) koja je održana 30. novembra 2012. godine u Nikoziji (Kipar), Velimir Mijušković, predsjednik  Privredne komore Crne Gore preuzeo je, u ime crnogorske Komore, predsjedavanje Asocijacijom za 2013. godinu.

Na prvoj Generalnoj skupštini u ovoj godini raspravljaće se o značaju saobraćaja za ekonomski razvoj regiona, o čemu će uvodno izlaganje dati Ivan Saveljić, potpredsjednik Privredne komore Crne Gore i o razvoju trilateralne poslovne saradnje i zajedničkom nastupu ABC komora na poslovnim forumima i sajmovima u ABC zemljama i na trećim tržištima, uz uvod Branka Azeskog, predsjednika Privredne komore Makedonije.

U radu Generalne skupštine ABC-a učestvovaće i ministar saobraćaja i pomorstva Ivan Brajović.