Okrugli sto: Predlog Zakona o arbitraži

26/09/2014
Okrugli sto o Nacrtu zakona o arbitraži

Privredna komora Crne Gore u saradnji sa Ministarstvom pravde organizuje Okrugli sto o Nacrtu zakona o arbitraži.  Okrugli sto  će se održati u prostorijama Privredne komore Crne Gore 07.10.2014. godine, sa početkom u 10 sati.

Privredna komora Crne Gore uz podršku Ministarstva pravde izradila je Nacrt zakona o arbitraži.
Izradu Zakona finansijski je podržala ambasada Kraljevine Norveške u Beogradu kroz projekat “Rješavanje biznis barijera u Crnoj Gori kroz inovativne tehničke intrvencije i unapređenje zakonodavnog okvira”.
Radna grupa je tokom izrade Nacrta zakona o arbitraži sarađivala sa Sekretarijatom UNCITRAL-a koji je dao mišljenje kojim ističe da su struktura i sadržaj Nacrta zakona o arbitraži u potpunosti dosledni UNCITRAL-ovom Model Zakonu o međunarodnoj trgovinskoj arbitraži.
Događaj se organizuje u okviru javne rasprave i otvoren za javnost.

Molimo vas da, potvrdite učešće, najkasnije do ponedeljka, 06. oktobra 2014.godine putem e-maila lgolubovic@pkcg.org ili faxa 020 230-493.