Okrugli sto: Sistem multilateralnih kompenzacija

13/05/2013
Sistem multilateralnih kompenzacija

Imajući u vidu činjenicu da nelikvidnost predstavlja jedno od najvećih ograničenja poslovanju privrednih subjekata, Privredna komore Crne Gore organizuje okrugli sto na temu: Sistem multilateralnih kompenzacija koji će se održati 14. maja 2013. godine u 11 sati u prostorijama Komore u ul. Novaka Miloševa 29/II u Podgorici.

Na okruglom stolu će govoriti Velimir Mijušković, predsjednik Privredne komore Crne Gore i Dragan Đukić, izvršni direktor kompanije “Kompenzuj me”.

Sistem multilateralnih kompenzacija u Crnoj Gori nedavno je počeo sa radom na portalu: www.kompenzuj.me. Ovaj sistem ima za cilj kreiranje povoljnijeg privrednog ambijenta i prevazilaženje negativnih efekata ekonomske krize, a posebno problema smanjene likvidnosti, obezbjeđuje povezivanje privrednih subjekata kroz multilateralne kompenzacije, odnosno zatvaranje dugovanja i potraživanja bez upotrebe likvidnih sredstava.