Seminar: Efikasno vođenje sastanaka PRIJAVA

31/01/2020

Privredna komora Crne Gore, u saradnji sa Sekretarijatom za preduzetništvo Glavnog grada Podgorice, organizuje seminar u srijedu, 19.2.2020. godine, sa početkom u 10 časova, u prostorijama Privredne komore Crne Gore (Novaka Miloševa 29/II, Podgorica), na temu: „Efikasno vođenje sastanaka“.

Koja je svrha? Koji su ciljevi? Ko učestvuje? Šta će mi trebati? Koji nam je dnevni red? To su samo neka od mnogobrojnih pitanja koje zaposleni na svim nivoima treba da se zapitaju prije ulaska na sastanak. Kalendar vam je pun, a čini vam se da vam svi ti sastanci ne pomažu u napretku. Svaki minut proveden u besmislenom sastanku je izgubljeno vrijeme za individualni rad, koji je podjednako važan za kreativnost i efikasnost. Da pojasnimo, sastanci su neophodni za omogućavanje saradnje, kreativnosti i inovacije.

Oni često njeguju odnose i osiguravaju pravilnu razmjenu informacija. Oni mogu da pruže opipljivu korist. Istraživanje pokazuje da su sastanci postali duži i češći tokom poslednjih 50 godina, do toga da rukovodioci provode u njima prosječno 23 sata nedeljno, dok je 60-tih to bilo oko 10 sati. Problemi nastaju kada imate nerealne i nejasne agende i planove, kada razgovori nemaju poentu, kada su prisutni isključeni ili na telefonu i kada učesnici ne shvataju zašto su tu. Kad završite možda čak i pomislite - kakvo gubljenje vremena. Međutim, kada uložite malo energije u pripremanje, kako sebe tako i učesnika za sastanak, možete uspjeti u tome da ostanete skoncentrisani tokom sastanka, da riješite probleme, da lakše steknete konsenzus i da je svaka osoba nakon završetka sastanka spremna da preduzme akciju. Seminar vam može pomoći da se riješite problema u vođenjima sastanaka, kako bi ste u budućnosti mogli da koristite vaše, i vrijeme vaših kolega, na efikasniji način.

U cilju uspješne realizacije događaja i zbog ograničenog broja mjesta, molimo da blagovremeno odredite predstavnike iz vašeg preduzeća, pri čemu će pravo prvenstva učešća biti prema redosljedu prijavljanja. Troškovi seminara su pokriveni projektom.

Cijeneći da ćete prepoznati značaj ove teme, prisustvo možete potvrditi popunjavanjem prijave, najkasnije do ponedeljka 17.2.2020. godine.

Telefon za informacije je: 020 230 605.

Fajlovi: