Reagovanje PKCG povodom zloupotrebe akronima i logoa

25/11/2021

Privredna komora Crne Gore kontaktirana je od strane svojih članica kojima se posredstvom i-mejla obratilo NN lice, pozivajući privredna društva da svoje podatke upišu u registar privrednih subjekata uz određenu finansijsku nadoknadu.

U mejlu i domenu sajta na kojem najavljuju svoj registar-bazu, koriste akronim Privredne komore Crne Gore: PKCG, kao i logo sličan našem zvanićnom logou. Ukazujemo i da je na ovaj način povrijeđen i interes organa državne uprave koji je nadležan za registra privrednih subjekata.

Obavještavamo sve naše članice i širu javnost da Privredna komora Crne Gore nema veze sa ovim, već da je neko zloupotrijebio ime naše institucije, kako bi se u svojim namjerama predstavio i prikazao kredibilnim.

Privredna komora Crne Gore podnijela je odgovarajuću prijavu Upravi policije.