You are here

Skupština

Sjednica Skupštine PKCG

Skupština Komore:

a) donosi i usvaja:

- statut Komore;

- godišnji program rada Komore;

- odluku o osnovici, stopi, načinu i rokovima plaćanja doprinosa;

- finansijski plan Komore;

- godišnji izvještaj o radu Komore;

- godišnji račun Komore;

- opšta akta kojima se uređuju organizacija i način rada Suda časti, Arbitražnog suda pri Privrednoj komori Crne Gore i postupak u stvarima iz njihove nadležnosti;

- kodekse, posebne uzanse i druga pravila ponašanja;

- Poslovnik o radu Skupštine;

- druga akta Komore u skladu sa Zakonom i Statutom;

b) utvrđuje stavove i daje smjernice za rad nadležnih organa Komore u oblasti ekonomskog razvoja i privrednog sistema, kao i za unapređenje ekonomskih odnosa sa inostranstvom;

c) bira članove Upravnog odbora, Nadzornog odbora, Predsjednika Komore, potpredsjednike Komore i generalnog sekretara Komore.

Skupština

  1. Vojo Banović, Predsjednik, Jadroagent Bar , Udruženje saobraćaja
  2. Luka Jovanović, Zamjenik predsjednika, EPCG – Termoelektrana Pljevlja , Udruženje energetike i rudarstva
  3. Aleksandar Prelević, Jugodata , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  4. Aleksandar Radulović, Montex - elektronika , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  5. Amir Nurković, Komisija za hartije od vrijednosti , Udruženje bankarstva i drugih finansijskih organizacija i osiguranja
  6. Darko Globarević, Zetatrans , Udruženje špeditera
  7. Deda Đelović, Luka Bar , Udruženje saobraćaja
  8. Dr Miraš Đurović, Institut za crnu metalurgiju , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  9. Dragan Ivančević, Queen Management , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  10. Dragan Laketić, Crnogorski Elektoprenosni Sistem , Udruženje energetike i rudarstva
  11. Dragan Mijović, Kombinat aluminijuma , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  12. Dragan Nikolić, Jugopetrol , Udruženje energetike i rudarstva
  13. Gani Resulbegović, Real Estate & Co , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  14. Haris Krupa, Čistoća Pljevlja , Udruženje komunalne privrede
  15. Igor Popović, Elektroprivreda Crne Gore , Udruženje energetike i rudarstva
  16. Ivan Karadžić, Mercator-CG , Udruženje trgovine
  17. Jovan Jovetić, Montcarton , Udruženje šumarstva, drvne industrije, grafičke i izdavačke djelatnosti
  18. Jovan Kaluđerović, Zrnožit , Udruženje saobraćaja
  19. Manolina Bašović, Atlas banka , Udruženje bankarstva i drugih finansijskih organizacija i osiguranja
  20. Marko Škrelja , Giovanni Trade , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  21. Milan Božović, Mermer , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  22. Mile Gujić, Normal - Company , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  23. Milivoje Pavićević, Montecargo , Udruženje saobraćaja
  24. Milovan Gojković, Polimlje , Udruženje šumarstva, drvne industrije, grafičke i izdavačke djelatnosti
  25. Milutin Đuranović, Šimšić-Montmilk , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  26. Mitar Jokić, Nikšićki mlin , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  27. Mladen Rabrenović, , Udruženje bankarstva i drugih finansijskih organizacija i osiguranja
  28. Nedeljka Orlandić, Komnalne djelatnosti Bar , Udruženje komunalne privrede
  29. Nedeljko Čović, Bonesa , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  30. Nikola Milić, Talija Company , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  31. Radoman Burić, Ralex RRB , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  32. Radomir Vulaš, Osvit , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  33. Radovan Radulović, Montenomaks Control & Logistics , Udruženje špeditera
  34. Rajko Bujković, Jadranski sajam , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  35. Rajko Dragaš, Vektra - Jakić , Udruženje šumarstva, drvne industrije, grafičke i izdavačke djelatnosti
  36. Relja Đurović, Erste Bank , Udruženje bankarstva i drugih finansijskih organizacija i osiguranja
  37. Risto Drekalović, Kips , Udruženje trgovine
  38. Safet Pupović , Čelebić , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  39. Sreten Radonjić, Samms , Udruženje trgovine
  40. Stevan Karadaglić, Kastex , Udruženje trgovine
  41. Tarik Zaimović, Bild Studio , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  42. Vladan Lalatović, Lalatović Travel , Udruženje saobraćaja
  43. Vladan Vučelić, Vodovod i kanalizacija , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  44. Vladimir Živković, Daido Metal , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  45. Zoran Mrdak, Nacionalni parkovi Crne Gore , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  46. Zorka Šljukić, Mljekara Srna - Šljukić co , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  47. Đorđije Medin, Društvo sa ograničenom odgovornošću "Komunalno" Budva , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala