You are here

Skupština

Skupština PKCG

Skupština Komore:

a) donosi i usvaja:

  • statut Komore;
  • godišnji program rada Komore;
  • odluku o osnovici, stopi, načinu i rokovima plaćanja doprinosa;
  • finansijski plan Komore;
  • godišnji izvještaj o radu Komore;
  • godišnji račun Komore;
  • opšta akta kojima se uređuju organizacija i način rada Suda časti, Arbitražnog suda pri Privrednoj komori Crne Gore i postupak u stvarima iz njihove nadležnosti;
  • kodekse, posebne uzanse i druga pravila ponašanja;
  • Poslovnik o radu Skupštine;
  • druga akta Komore u skladu sa Zakonom i Statutom;

b) utvrđuje stavove i daje smjernice za rad nadležnih organa Komore u oblasti ekonomskog razvoja i privrednog sistema, kao i za unapređenje ekonomskih odnosa sa inostranstvom;

c) bira članove Upravnog odbora, Nadzornog odbora, Predsjednika Komore, potpredsjednike Komore i generalnog sekretara Komore.

Skupština

  1. Vojo Banović, Predsjednik, Jadroagent Bar , Udruženje špeditera
  2. Luka Jovanović, Zamjenik predsjednika, Elektroprivreda Crne Gore , Udruženje energetike i rudarstva
  3. Aleksandar Prelević, Jugodata , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  4. Aleksandar Radulović, Montex - elektronika , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  5. Andrija Čađenović, Čistoća
  6. Boris Rašković, Water Group , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  7. Božidar Jokić, Agro Mont , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  8. Darko Globarević, Zetatrans , Udruženje špeditera
  9. Deda Đelović, Luka Bar , Udruženje saobraćaja
  10. Dragan Mijović, Kombinat aluminijuma , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  11. Dragan Nikolić, Jugopetrol , Udruženje energetike i rudarstva
  12. Filip Makrid, Vodovod i kanalizacija
  13. Gani Resulbegović, Real Estate & Co , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  14. Goran Jevrić, Regionalni vodovod Crnogorsko primorje
  15. Igor Popović, Crnogorski elektrodistributivni sistem , Udruženje energetike i rudarstva
  16. Ilija Radulović, Ing-Invest , Udruženje energetike i rudarstva
  17. Ivan Karadžić, Mercator-CG , Udruženje trgovine
  18. Ivan Mijušković, Interproduct , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  19. Jovan Kaluđerović, Zrnožit , Udruženje saobraćaja
  20. Ljudmila Popović Kavaja, Telenor d.o.o. , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  21. Marko Škrelja , Giovanni Trade , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  22. Milan Marić, S&T-Crna Gora
  23. Mile Gujić, Normal Company , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  24. Milija Bojović, Grand , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  25. Milorad Vuković, Održavanje željezničkih voznih sredstava , Udruženje saobraćaja
  26. Milovan Gojković, Polimlje , Udruženje šumarstva, drvne industrije, grafičke i izdavačke djelatnosti
  27. Milutin Đuranović, Šimšić-Montmilk , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije
  28. Nikola Milić, Talija Company , Udruženje turizma i ugostiteljstva
  29. Olivera Doklestić, Vodovod i kanalizacija Herceg Novi
  30. Radoman Burić, Ralex RRB , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  31. Radomir Vulaš, Osvit , Udruženje malih i srednjih preduzeća i preduzetnika
  32. Radovan Radulović, Montenomaks Control & Logistics , Udruženje špeditera
  33. Rajko Dragaš, Vektra - Jakić , Udruženje šumarstva, drvne industrije, grafičke i izdavačke djelatnosti
  34. Ranko Jovović, Komisija za hartije od vrijednosti , Udruženje bankarstva i drugih finansijskih organizacija i osiguranja
  35. Ranko Nikolić, Institut za crnu metalurgiju , Udruženje metalurgije i metaloprerađivačke industrije
  36. Relja Đurović, Erste Bank , Udruženje bankarstva i drugih finansijskih organizacija i osiguranja
  37. Risto Drekalović, Kips , Udruženje trgovine
  38. Safet Pupović , Čelebić , Udruženje građevinarstva i industrije građevinskih materijala
  39. Samo Jovićević, Podgorička banka , Udruženje bankarstva i drugih finansijskih organizacija i osiguranja
  40. Saša Bakoč, Grafo Group , Udruženje šumarstva, drvne industrije, grafičke i izdavačke djelatnosti
  41. Saša Ječmenica, Čistoća Pljevlja , Udruženje komunalne privrede
  42. Sreten Radonjić, Samms , Udruženje trgovine
  43. Stevan Karadaglić, Kastex , Udruženje trgovine
  44. Stevo Pejović, Komunalne djelatnosti Bar , Udruženje komunalne privrede
  45. Tarik Zaimović, Bild Studio , Udruženje informacionih i komunikacionih tehnologija
  46. Vladan Lalatović, Lalatović Travel , Udruženje saobraćaja
  47. Vladan Tabaš, Čikom , Upravni odbor
  48. Zorka Šljukić, Mljekara Srna - Šljukić co , Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije

Izdvajamo