Tehnologije zaštite životne sredine i obnovljiva energija na Balkanu

01/10/2012
Tehnologije zaštite životne sredine i obnovljiva energija na Balkanu

Cilj ovog projekta je doprinos ekonomskoj razvoju Balkana uz zaštitu životne sredine, kao jednom od prioriteta EU.

Posebna pažnja će biti posvećena transferu znanja o legislativi EU iz ove oblasti.
Projekat je trebao početi u septembru 2011. godine, ali je odložen do početka 2012. godine. Krajem marta Privredna komora Crne Gore je bila domaćin kick-off sastanka projekta. Pored PKCG, partneri u projektu su Aries – Specijalna agencija Privredne komore Trsta, Promos – Specijalna agencija Privredne komore Milana, Agencije REZ i Nerda iz Bosne i Hercegovine, Privredna komora Srbije i Privredna komora Makedonije. Vodeći partner je Specijalna agencija Privredne komore Firence – Metropoli.
Specifični ciljevi koje projekat planira da postigne su prenos znanja potrebnog za razvoj i sprovođenje politika EU i zakonodavstva usmjerenog na zaštitu životne sredine i podsticanje saradnje među akterima koji su uključeni u privlačenje investicija i projektno finansiranje za podršku u ostvarivanju zaštite životne sredine i energetske infrastrukture. Projekat će trajati dvije godine (01.01.2012. – 31.12.2013.), a glavne aktivnosti su:
-    Izrada 5 studija o tehnologiji zaštite životne sredine i energetskom sektoru,
-    Formiranje 5 fokus grupa o privatno javnom partnerstvu u sektoru zaštite životne sredine,
-    Organizacija 8 seminara i
-    B2B sastanak u Beogradu.

Asics shoes | 2021 adidas Yeezy Release Dates Updated , Gov