Dan djevojčica u ICT-ju

21/04/2021

Međunarodni dan Djevojčica u ICT-ju, koji se tradicionalno obilježava posljednjeg četvrtka u aprilu, uspostavila je Međunarodna telekomunikaciona zajednica (ITU) u cilju podsticanja djevojčica da svoj budući poziv i uspješnu karijeru ostvare u perspektivnom ICT sektoru. Ovaj praznik se ove godine obilježava jubilarni 10. put, 22. aprila, u više od 140 zemalja u svijetu.

I ove godine, Privredna komora Crne Gore, u saradnji sa Ministarstvom javne uprave, digitalnog društva i medija, obilježiće ovaj dan, u skladu sa epidemiološkom situacijom, organizovanjem ZOOM panela. Učesnice panela su uspješne ICT „djevojčice“ predstavnice javne uprave, naučno-obrazovne zajednice, privrede i NVO sektora, koje će,kroz lične priče, u djevojčicama probuditi želju da razmišljaju o ICT-ju kao pozivu koji nudi priliku da budu uspješne i kreativne.

Naše ICT djevojčice su:

• Mirjana Begović, načelnica Direkcije za eUpravu, Ministarstvo javne uprave, digitalnog društva i medija
  • Prof.dr Ivana Ognjanović, profesorka savremenih tehnologija na Univerzitetu Donja Gorica, predsjednica Centra mladih naučnika i umjetnika u Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti, predsjedavajuća mladih informatičara u medicini u okviru Evropskog udruženja za medicinsku informatiku- EFMI
  • Mr Jasna Pejović, ekspert za digitalnu transformaciju (sa preko 20 godina iskustva), osnivač kompanije DigitalBee, autor i predavač programa Digitalne akademije
  • Jelena Milojković, direktorka kompanije ZZI, osnivač NVO Tinker i
  • Nada Rakočević, moderatorka,  sekretarka Odbora udruženja ICT u Privrednoj komori Crne Gore

Drage djevojčice budite inspirisane prateći panel diskusiju 22. aprila od 13:30 časova na linku: https://us02web.zoom.us/j/85100980879