Okrugli sto fokus grupe – Predlog Strategije razvoja turizma Crne Gore 2021 – 2025 godine sa Akcionim planom

15/10/2021

U skladu sa zaključkom sa XVII sjednice OU turizma i ugostiteljstva od 11. oktobra 2021. godine, u cilju otvorene diskusije i partnerskog odnosa javnog i privatnog sektora, Ministarstvo ekonomskog razvoja i Privredna komora Crne Gore, organizuju Okrugli sto fokus grupe na temu izrade Predloga Strategije razvoja turizma Crne Gore 2021 – 2025 godine sa Akcionim planom, dana 21. oktobra 2021. godine sa početkom u 9 h, u sali Privredne komore, Novaka Miloševa 29/II, Podgorica.

Događaj će se održati u hibridnom formatu, uz omogućavanje i online učešća putem zoom platforme.

Meeting ID: 846 4421 0308

Passcode: 349112

Predmet rada okruglog stola je uključivanje svih fokus grupa u proces kreiranja Predloga Strategije razvoja turizma, koje će dati veliki doprinos jasnom definisanju strateških i operativnih ciljeva crnogorskog turizma, stvaranju stimulativnog poslovnog ambijenta i razvoju turističkog sektora, sa krajnjim ciljem jačanja konkurentnosti i bržeg ekonomskog razvoja.

U drugom dijelu događaja, biće organizovane konsultacije u okviru prioriteta pametne specijalizacije - Održivi i zdravstveni turizam, u cilju izrade kvalitetnog Operativnog programa za implementaciju Strategije pametne specijalizacije Crne Gore za period 2021-2024. U tom smislu, u dijalogu sa ključnim akterima, potrebno je ponovo razmotriti fokusna područja, predstaviti ključne programe/inicijative i tom prilikom identifikovati što više relevantnih projekata koji će imati značajan uticaj na budući pravac razvoja privrede, kao i na podizanje njene konkurentnosti.

Cijeneći da bi svojim učešćem mogli doprinijeti kvalitetu dokumenta Strategije razvoja turizma kao i daljoj implemenaciji pametne specijalizacije, pozivamo Vas da se uključite u rad okruglog stola. U skladu sa epidemiološkim mjerama, molimo Vas da potvrdite učešće, najkasnije do 20. oktobra 2021.g. do 10h na email: smarkovic@pkcg.org. S obzirom da je broj mjesta ograničen, molimo Vas da navedete opciju prisustva.

Nacrt Predloga Strategije razvoja turizma Crne Gore 2021 – 2025 godine biće blagovremeno dostavljen.

Agenda

9:00 – 09:05 Uvodna riječ Ranko Jovović, predsjednik Odbora udruzenje turizma i ugostiteljstva

10:00 – 11:00 Diskusija

11:00 – 12:00 Konsultacije u okviru prioriteta pametne specijalizacije – Održivi i zdravstveni turizam, Marijeta Barjaktarović Lanzardi, načelnica Direkcije za inovacije i tehnološki razvoj Ministarstvo ekonomskog razvoja Goranka Lazović načelnica Direkcije za unapređenje turističkog ambijenta Ministarstvo ekonomskog razvoja