Sjednica Odbora udruženja turizma i ugostiteljstva

27/01/2021

XII online sjednica Odbora udruženja turizma i ugostiteljstva će se održati u petak, 05.02.2021. sa početkom u 11h.

U fokusu rada sjednice je prezentacija Četvrtog paketa ekonomskih mjera podrške građanima i privredi za ublažavanje posljedica pandemije koronavirusa. Četvrti paket će prezentovati g-dja Ivana Djurović, državna sekretarka Ministarstva za ekonomski razvoj.

Takođe, na sjednici će se razgovarati o “Regionalnom fondu za izazove” (RCF), za koji je sredstva izdvojilo njemačko Savezno ministarstvo za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ), a povjerena su Njemačkoj razvojnoj banci (KfW). Glavni implementacioni partner KfW-u je Komorski investicioni forum Zapadnog Balkana. Projekat je namjenjen razvoju stručnog obrazovanja kroz koji će se obezbijediti veća stručnost radne snage prilagođena potrebama tržišta rada.

Predstavnik Centra za stručno obrazovanje će prezentovati Analizu dualnog obrazovanja za period od 2017. do 2020. godine.

affiliate tracking url | NIKE HOMME