- English
- Montenegro
Sajam CHINA-CEEC Expo se trebao održati u kineskom gradu Ningbo u junu ove godine, ali zbog svjetske pandemije COVID-19 sajam je odložen.
Međutim, kineski organizatori su osmislili online sajam kako bi se olakšalo umrežavanje učesnika China-expo sajma. Pokrenuta je internetska platforma namijenjena za izvozne kompanije u zemljama Centralne i Istočne Evrope (CIE).
- Adresa platforme: https://online.cceecexpo.org/purchaser-pubinfo/country.html
- Platforma je dostupna na engleskom i kineskom jeziku.
- Platforma je dostupna za registraciju kako kineskih, tako i CIE kompanija. Da bi se kompanija prijavila na platformi nije nužno da posluje isključivo na teritoriji NR Kine. Dovoljno je da postoji interesovanje da se kompanija i/ili proizvod iz država CIE predstavi kineskom tržištu.
- Otvaranje naloga i korišćenje platforme za promotivne svrhe za sve zaintresovane kompanije iz država CIE je besplatno. Kako bi se olakšao postupak otvaranja naloga i korišćenje platforme, Centar grada Ningbao je dostavio dostavio uputstvo za izlagače u PPT formatu, ne engleskom jeziku.
- Kompletan tekst o kompaniji/ama i proizvodu/ima koji se žele predstaviti na platformi mora biti na engleskom ili kineskom jeziku.
- Pored navedenih promotivnih aktivnosti, cilj platforme je i da upozna kineske kompanije sa kompanijama i proizvodima iz država CIE. Naime, ovu platformu posjećuju ne samo potencijalni kupci već i kompanije iz NR Kine, čime se dodatno otvaraju mogućnosti za saradnju kineskih i crnogorski kompanija.
Uputstvo za izlagače je u prilogu.
Privredna komora Crne Gore
ul. Novaka Miloševa 29/II
Podgorica 81000
Crna Gora
tel +382 20 23 05 45
fax +382 20 23 04 93
pkcg@pkcg.org
www.privrednakomora.me